KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257372

nr 1425 7372

Max Marcus

(1879-1955), Sverige

Oljemålning, Kvinna med broderi. Signerad. Olja på duk, 66x73, yttermått inklusive ram: 80x88 cm

Max Marcus, svensk målare född 1879 i Stockholm, död 1955.

Utrop:

1.200 kr

Såld:

900 kr

måndag 18 oktober 2021
kl 21:03:18

13/10 07:59:19 1      800 kr
18/10 20:58:18 2      Vinnande bud

Max Marcus

Läs mer om Max Marcus